Cumartesi, Haziran 3, 2023
spot_img
Ana SayfaGündem11 ili vuran depremde can kaybı 42 bini geçti!

11 ili vuran depremde can kaybı 42 bini geçti!

Kahramanmaraş Pazarcık, Elbistan merkezli depremler Gaziantep ve Hatay başta olmak üzere, Malatya, Diyarbakır, Kilis, Şanlıurfa, Adıyaman, Osmaniye, Adana ve Elazığ’da büyük yıkıma neden oldu. 11 ili vuran depremde artçı sarsıntılar devam ederken Hatay’da 6,4 ve 5,8 büyüklüklerinde iki deprem meydana geldi. İşte, Deprem can kaybı ve yaralı sayısı hakkında yapılan son dakika açıklaması…

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6’lık depremin ardından takip ediliyor. Pazarcık ve Elbistan merkezli deprem 11 ilde büyük yıkıma neden olurken en çok etkilenen illerinde başında Hatay yer alıyor. 20 Şubat Pazartesi günü saat 20:04’te 6,4 ve saat 20:07’de ise Hatay’da 5,8 büyüklüğünde peş peşe depremler meydana geldi. Gaziantep, Adana, Osmaniye ve Kahramanmaraş’ta da hissedilen depremin ardından can kaybı sayısı açıklandı. İşte, Hatay ve Kahramanmaraş depreminde ölü ve yaralı sayıları…

HATAY’DA İKİ DEPREM DAHA MEYDANA GELDİ!DEPREM SON DAKİKA BUGÜN | Kahramanmaraş depremde kaç kişi öldü, kaç kişi yaralandı? 21 Şubat 2023 Deprem can kaybı sayısı kaç oldu ve kaç bina yıkıldı?

AFAD ve Kandilli Rasathanesi Hatay’ın Defne ilçesi merkezli 6.4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu. 20.04’te meydana gelen depremden üç dakika sonra, 20.07’de Hatay, Samandağ merkezli 5.8 büyüklüğünde bir deprem daha yaşandı. Çevre illerde de hissedilen 6,4 büyüklüğündeki depremin 16,7 kilometre derinlikte olduğu bildirildi. Depremde ağır hasarlı binaların yıkıldığı belirtildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, Hatay’da bugün yaşanan depremler sebebiyle 3 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. 213 vatandaş ise hastaneye sevk edildi.

DEPREM BÖLGESİNDE CAN KAYBI VE YARALI SAYISI ARTIYOR

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüklerindeki depremde yaralı ve can kaybı sayısı artıyor. Kahramanmaraş depremi ölü ve yaralı sayısı; AFAD, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının ardından güncelleniyor.

AFAD’dan yapılan açıklamaya göre 11 ili etkileyen deprem felaketinde can kaybı 42 bin 310’a yükseldi.DEPREM SON DAKİKA BUGÜN | Kahramanmaraş depremde kaç kişi öldü, kaç kişi yaralandı? 21 Şubat 2023 Deprem can kaybı sayısı kaç oldu ve kaç bina yıkıldı?

6.212 ARTÇI DEPREM MEYDANA GELDİ

Afet Acil Durum ve Yönetim Başkanlığı (AFAD) Kahramanmaraş depremiyle ilgili olarak son bilgileri kamuoyuyla paylaştı. Yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

06.02.2023 tarihinde Kahramanmaraş ili Pazarcık merkezli 7.7 büyüklüğünde ve Elbistan Merkezli 7.6 büyüklüğünde iki deprem meydana gelmiştir. Depremlerin ardından 6.212 artçı deprem meydana gelmiştir.

DEPREM FIRTINASI BİRÇOK İLİ DERİNDEN ETKİLEDİ

Doğu, Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile İç Anadolu ve Akdeniz Bölgesinde bir çok il depremle sallandı. Kahramanmaraş ve Gaziantep’te meydana gelen 7,7 ile 6,5 büyüklüğündeki deprem, Doğu Karadeniz Bölgesi’ndeki Trabzon, Rize, Ordu, Giresun ve Gümüşhane illerinde de hissedildi. DEPREM SON DAKİKA BUGÜN | Kahramanmaraş depremde kaç kişi öldü, kaç kişi yaralandı? 21 Şubat 2023 Deprem can kaybı sayısı kaç oldu ve kaç bina yıkıldı?

Haber arşivi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar